Wakacyjna moda

Wakacyjna moda

Kiedy wreszcie przychodzi czas na upragniony urlop, nie możemy doczekać się momentu pakowania walizki. Z reguły wybieramy się w strony, w których jest ciepło, aby poopalać się i odpocząć, a czasem jeszcze coś pozwiedzać. Jak spakować walizkę, aby spełniła nasze wakacyjne oczekiwania?
Przede wszystkim spakujmy dużo lekkich, zajmujących mało miejsca ubrań. Dobrze, jeśli wybierzemy te z materiałów niegniotących się, szkoda czasu na urlopie na prasowanie. Powinnyśmy zabrać ze sobą zarówno lekkie, zwiewne sukienki – są wygodne do założenia na drogę na plaże, i równie wygodne do zdjęcia, kiedy już dotrzemy na miejsce. Elegantsze i dłuższe możemy zabrać na kolacje hotelowe. Warto wziąć ze sobą krótkie spodenki i parę t-shirtów, będzie nam w nich wygodniej podczas wieczornego spaceru po plaży, czy wyjścia do lokalnej knajpki. Jeśli planujemy jakieś atrakcje w terenie, jazdę quadami, lub konną, spodnie będą zdecydowanie lepsze niż sukienka.
Jeśli zamierzamy zwiedzać miejsca kultu religijnego, powinniśmy zabrać ze sobą lekkie, długie spodnie, zasłaniające kolana, a także lekką bluzkę z długim rękawem zasłaniającą ramiona. Zamiast bluzki możemy także zabrać (lub kupić na miejscu!) chustę lub szal, którymi wchodząc do świątyni okryjemy ramiona. Pakując walizkę pamiętajmy także o pogodzie panującej w Polsce w dniu wylotu i powrotu. Jeśli wybieramy się do Egiptu w listopadzie, warto na lotnisko dojechać jednak w jeansach i adidasach, z narzuconym na plecy choćby polarem. Nie ma nic gorszego niż rozpoczęcie urlopu od przeziębienia.