Modna łazienka

Modna łazienka

Łazienka w polskich blokach to z reguły malutkie pomieszczenie, w którym zastanawiamy się czy nie zamontować prysznica zamiast wanny, aby oszczędzić trochę miejsca i sprawić, że będzie bardziej funkcjonalne. Jeśli jednak jesteście szczęśliwymi posiadaczami domu, lub po prostu mieszkania z dużą łazienką, możecie urządzić ją tak, aby była modna i stylowa.
Modna łazienka to takie pomieszczenie, w którym z przyjemnością przebywamy, a nie tylko wykonujemy podstawowe czynności higieniczne. O gustach kolorystycznych się nie dyskutuje, dlatego nie ma jednego „najlepszego” koloru na jej urządzenie. W małych łazienkach musza to być kolory jasne, aby powiększały optycznie mały metraż, ale w dużych możemy popuścić wodze fantazji.
Obecnie hitem w łazienkach są grafiki na ścianach. Mają one rożne postacie: nadruku na kafelkach, lub zdjęć wydrukowanych na wodoodpornej tkaninie. Grafika musi pasować tematyką i kolorem do reszty pomieszczenia. W nowoczesnych, wielkomiejskich łazienkach świetnie sprawdza się wszelkiego rodzaju panoramy Nowego Jorku, czy Mostu Brooklińskiego. Jeśli łazienka jest w odcieniach błękitu, lepiej sprawdzą się widoki rodem znad morza: piękne plaże czy klify.
Modna łazienka, to też łazienka dobrze oświetlona. Sprawdzą się tu zarówno luksfery, wpuszczające naturalne światło do środka (oczywiście nie całkiem przezroczyste), jak i dobrze dopracowane oświetlenie główne i ozdobne – ledowe. Jeśli w łazience można podświetlić jakąś półkę, lustro, lub szafeczkę, zróbmy to – poza mocnym światłem potrzebnym nam do pielęgnacji, przyda się delikatny półmrok do nastrojowej kąpieli.