Mocne włosy

Mocne włosy

Każdej z nas marzą się długie, lśniące, zdrowe włosy. Przeważnie jest tak, ż posiadaczki prostych, chciałyby mieć kręcone, a te, które mają loki, bardzo często je prostują. Jednak fryzurę można ułożyć w pół godziny, a dbanie o stan włosa wymaga często czasochłonnej pielęgnacji.
Czym najbardziej niszczymy włosy, i jak je ratować? Przede wszystkim oszczędzić im wielu zabiegów na raz. Rozjaśnienie włosów, nie danie i czasu na powrót do dobrej kondycji i zaraz potem trwała ondulacja to najgorsze co możemy im zrobić. I rozjaśnianie i trwała to bardzo chemiczne zabiegi, niesamowicie wysuszające włos. Nawet dobrze zrobione sprawiają, że włos robi się matowy, bez życia. Źle zrobione wręcz go spalają, i na głowie robi nam się coś w rodzaju sterty siana, niemożliwej do ułożenia. Jedyna opcją jest wtedy ścięcie włosów. Starajmy się więc nie fundować im takich wrażeń.
Dziennie układanie włosów również im nie służy, chociaż nie jest tak drastyczne jak wyżej wymienione zabiegi. Suszarka, prostownica, czy lokówka także wyciągają z włosów wilgoć. Co więc robić, aby dostarczyć jej włosom?
Przede wszystkim nie żałujmy im odżywek. I to nie tylko takich po myciu, które się spłukuje. 2-3 raz w tygodniu powinniśmy poświęcić włosom po 15 minut, na mocniejszą odżywkę, którą trzymamy na włosach pod foliowym czepkiem, lub pod ręcznikiem. Ciepło sprawia, że łuski włosa otwierają się i wnika do niego więcej substancji odżywczych. Możemy również udać się na specjalistyczny zabieg poprawy kondycji włosa do naszego fryzjera.