Młoda cera

Młoda cera

Wszyscy chcą obecnie wyglądać młodo i atrakcyjnie. Ze starzeniem się można walczyć, a gwiazdy filmowe z okładek magazynów pokazują nam, jak to robić. Czy naprawdę potrzebujemy skalpela, aby zachować jędrną i gładką cerę?
Nie, skalpel jest tylko ostatecznością. I dobrze, bo operacje plastyczne twarzy są nie tylko bardzo drogie, ale również bardzo niebezpieczne, gdyż wykonywane są w całkowitej narkozie. Przede wszystkim należy zrozumieć, skąd biorą się zmarszczki i dlaczego skóra staje się obwisła.
Nasza cera, tak jak my, starzeje się. Skóra z wiekiem przestaje produkować włókna kolagenowe, odpowiedzialne za jej jędrność, a stare zużywają się i rozciągają sprawiając, że nasza twarz nie jest już jędrna. Jak temu zapobiegać?
Przede wszystkim należy od ukończenia dojrzałości pamiętać o nawilżaniu skóry i dostarczaniu jej niezbędnych substancji. Krem na dzień powinien być używany przez nas codziennie, musi nam to wejść w nawyk, jak codzienne mycie zębów. Codzienne używanie kremu zasadniczo wpływa na poprawę kondycji skóry i odsuwa w czasie tworzenie się pierwszych zmarszczek, lub pogłębianie się tych już istniejących.
Aby zapobiegać zmarszczkom należy również pamiętać o masażach twarzy, zwłaszcza w miejscach, gdzie mamy pierwsze objawy zmarszczek mimicznych (bruzdy przynosowe, „kurze łapki”). Masaż możemy wykonywać przy codziennym nakładaniu kremu.
Raz na jakiś czas powinnyśmy zafundować sobie wizytę w salonie SPA, na specjalne zabiegi na twarz. Urządzenia i mocne kosmetyki używane przez kosmetyczki sprawiają, że odżywcze substancje wnikają nawet w głębokie warstwy naszej skóry.