Egipt

Egipt

Od kilkunastu lat wakacje w Egipcie biją w Polsce rekordy popularności. Mimo częstych ostrzeżeń z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, wiele ludzi wybiera Egipt na miejsce swojego corocznego urlopu. Czy to tylko przejściowa moda, czy coś więcej?
Egipt jest krajem muzułmańskim. Jest to religia i kultura odległa od naszej, a ponieważ to my jesteśmy gośćmi w jej kraju, powinniśmy ją uszanować. Oznacza to, że kobiety nie powinny chodzić po ulicach w skąpych letnich strojach, i być uległe wobec mężczyzn. Co więc, jeśli dwie koleżanki chcą pojechać tam, aby spędzić wakacje? Egipcjanie nauczeni są już, jak zachowują się turyści z Europy i również starają się szanować nasze zwyczaje. Jednak należy pamiętać o tym, że w każdej religii znajdziemy jej fanatyków, interpretujących ją jako jedyną na świecie i gotowych dla niej zabijać. Przez fanatyków właśnie kraje muzułmańskie określane są jako niebezpieczne i dlatego MSZ przed nimi ostrzega.
Jednak Egipt dla przeciętnego turysty to przede wszystkim niskie ceny, piękna pogoda, rafy koralowe i niezliczone zabytki. Tygodniowe wczasy w Egipcie z pełnym wyżywieniem kosztują tyle, co takiej samej długości pobyt nad polskim morzem. Jednak nawet w lipcu, czy sierpniu pogoda u nas potrafi płatać figle. Piękne rafy koralowe ściągają nie tylko zwykłych turystów, chcących oglądać je dzięki masce z rurką, ale także profesjonalnych nurków. Piramidy mające kilka tysięcy lat fascynują podróżników z całego świata. Niepewna sytuacja i ogrom cudów do obejrzenia w Egipcie sprawiają zatem, że decyzja o wczasach w tym miejscu to nie lada orzech do zgryzienia.