Young beautiful woman with magnifier checking for Cellulite

Cellulit

Z wiekiem skóra traci swoją jędrność, staje się obwisła i po prostu stara. To właśnie po skórze najłatwiej ocenić czyjś wiek. Kobiety walczą zawzięcie, aby starość odsunąć na jak najpóźniejszy okres. Jak walczyć z wysuszaniem się i więdnięciem skóry?
Skóra zbudowana jest z białek kolagenowych, które z kolei tworzą włókna kolagenowe. To one odpowiedzialne są za utrzymywanie skóry w napięciu i jędrności. Skóra wytwarza najwięcej kolagenu, kiedy jesteśmy młodzi, dlatego wtedy jest najpiękniejsza. Z wiekiem wytwarza go coraz mniej, a stare włókna przepracowują się i rozciągają. Jeśli dodatkowo obciążamy swoja skórę: niezdrową dietą, czy siedzącym trybem życia, poza zmarszczkami na twarzy na udach i pośladkach pojawia się cellulit.
Z cellulitem ciężko się walczy. Przede wszystkim należy używać specjalnych kremów i balsamów, które walczą z pomarańczową skórką. Krem taki zawiera wiele substancji aktywnych, które niszczą tłuszcz zbierający się pod skórą. Dobrze jest wcierać go w skórę dosyć mocno. Cellulit nie lubi masaży, gdyż poprawiają one krążenie i rozbijają grudki tłuszczu. Dobrze więc codziennie choć przez chwilę wcierając krem solidnie pougniatać problematyczne strefy.
Dobrym pomysłem na walkę z cellulitem są profesjonalne masaże w salonach SPA. Słowo „masaż” wybitnie nie pasuje do tego zabiegu. Jest on raczej bolesnym ugniataniem fałd skory, niż przyjemnym, odprężającym doznaniem. Jednak masażystki doskonale wiedza jak go robić, aby był naprawdę efektywny.
Poza zabiegami, nie należy zapominać o zdrowej, nie tłustej diecie, i uprawianiu sportu.